Вторник е последниот ден од руските референдуми во Украина


Рускиот претседател Владимир Путин назначи „вршители на чело“ на четири незаконски анектирани украински региони, јави руската државна новинска агенција ТАСС. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Руската федерација, Владимир Путин, ги потпиша законите за припојување на четирите украински региони кон Русија, што претставува финална фаза ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин ги потпиша федералните закони за ратификување на „договорите за прием во Руската Федерација“ на самопрогласените ДПР и ЛПР, ...
| | веќе видена | слични

Путин ги потпиша законите за приклучување на четирите украински региони кон Русија Александра Спасеска 05.10.2022 / 11:17 Свет Москва, 5 октомври 2022 (МИА) – ...
| | веќе видена | слични

Путин ги назначи и нивните привремени водачи, пренесува ТАСС. Вршителите на должност во овие региони управуваат со териториите додека не се изберат шефовите на ...
| | веќе видена | слични

Владимир Путин и формално ја комплетираше анексијата на повеќе од 15% од територијата на Украина, иако руските сили се повлекуваат во некои од окупираните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги потпиша законите со кои четирите украински региони Доњецк, Луганск, Херсон и Запорожје се приклучуваат на Русија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 295 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вторник е последниот ден од руските референдуми во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: