РКЕ: Обврската за испорака на парно е до издавање лиценца на нов вршител на дејноста

Обврската за вршење јавна дејност регулирано производство на топлинска енергија престанува со денот на издавање на лиценца, во случајов нов вршител на ...
| | веќе видена | слични

Свежите ноќи и студените утра почнаа да се чувствуваат во домовите. Оние кои немаат парно веќе одамна ги загреваат своите домови на начинот кој што го одбрале. ...
| | веќе видена | слични

Детските од ,,Планот на Мицкоски” по вчерашната средба на зилинденска се предадени на владата, брифираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ. ,,Обврските кои ги имаше ВМРО ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија. Да видиме каде сме, што сме, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Според градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска долгот кон приватните превозници е дел од договорна обврска за која ако има спор превозниците требало ...
сите 424 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ: Обврската за испорака на парно е до издавање лиценца на нов вршител на дејноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: