Узунов: Кога ќе ги ограничиш цените на производите, си направил кеиф на богатите, повеќе отколку на сиромашните

Цените на производите растат со месеци, а денес граѓаните се повеќе ги чувствуваат овие поскапувања. Тие се жалат дека цените на одредени производи несразмерно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Магазинот „Фокус“ ​​посочува дека сите супермаркети и дисконти ја покачиле цената на шеќерот. За најевтиниот шеќер потрошувачите сега мора да платат 1,29 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Влада за многу скоро време ќе излезе со конкретни антикризни мерки насочени кон најранливите категории на граѓани, како што правеше и од почетокот на кризата и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На итната седница закажана за денеска, Домот на народите на Парламентарното собрание на БиХ се очекува да разгледа и усогласи два владини извештаи, што се ...
| | веќе видена | слични

Порасна и шеќерот во коцки, па килограм повеќе не чини 99 центи Супермаркетите и дисконтите во Германија на почетокот на оваа недела повторно ги покачија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мерките за поддршка кои прават обид на подолг рок да го ограничат или замрзнат пазарот и цените, или да го контролираат, даваат обично само краткорочни, често ...
| | веќе видена | слични

Мерките за поддршка кои прават обид на подолг рок да го ограничат или замрзнат пазарот и цените, или да го контролираат, даваат обично само краткорочни, често ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи синоќа најави дека Владата ќе преземе нов пакет мерки во однос на цените на основните прехранбени производи, ...
| | веќе видена | слични

– Во неколку наврати кажав дека заврши времето на изобилство и со електрична енергија, меѓутоа и со други ресурси. Европа се наоѓа практично во војна на својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Узунов: Кога ќе ги ограничиш цените на производите, си направил кеиф на богатите, повеќе отколку на сиромашните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: