„Брако“ продолжува со инвестиции за модернизација на машинскиот парк

Време зa читање: 3 минути Завршена обуката за управување со најсовремената ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка, производството започнува наскоро Повеќедневната практична ...
| | веќе видена | слични

 Гости на отварањето беа претставници на дипломатскиот кор, бизнис-заедницата во земјата и во странство, како и претставници на образовниот сектор. ...
| | веќе видена | слични

Британската ИТ- компанија „Дамила“ официјално отвори нови модерни канцеларии во Скопје Филип Здравески 05.10.2022 / 09:10 Промо Гости на отварањето беа ...
| | веќе видена | слични

Иновативните образовни програми на Бреинстер, кои на илјадници поединци им овозможија подготовка на кариерен развој, преку совладување дигитални и други ...
| | веќе видена | слични

И по три години постоење, продолжуваме да работиме како да ни е прв ден! Митра е целосно фокусирана на Вас. Секојдневно работиме целосно да одговориме на ...
| | веќе видена | слични

Да се биде конкурентен на пазарот и во чекор со современите текови во едни вакви турбулентни и неизвесни економски времиња, не е нешто што им успева на многу ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Првата консултантска Data Science компанија во Македонија со 100% македонски капитал, Дата Мастерс, го прослави четвртиот роденден во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 222 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Брако“ продолжува со инвестиции за модернизација на машинскиот парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: