Во јули 82,4 отсто од потрошената струја била од домашно производство

2 копии

Продолжува растот на вредноста и на бројот на трансакции направена со безготовински платежни трансакции на виртуелните места во првите шетст месеци годинава, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Северна Македонија има импресивни резултати според Индексот на перформанси на странски директни инвестиции (СДИ) за 2022 година на Investment Monitor . ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Трендот на пораст како на вредноста и на бројот на е-трансакции продолжува да расте. Македонците потрошиле речиси 195 милиони евра во првите шест месеци од ...
| | веќе видена | слични

„Согласно најновите објавени податоци за безготовински платежни трансакции на виртуелните места на продажба за период од 6 месеци заклучно до 30.06.2022 година ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Согласно најновите објавени податоци за безготовински платежни трансакции на виртуелните места на продажба за период од 6 месеци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната цена на електричната енергија за домаќинствата во првото полугодие од 2022 година изнесува 5.761 денар по киловат час, што претставува пораст од ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски на отворање на гасниот интерконектор Грција – Бугарија Претседателот Стево Пендаровски, по покана на претседателот на Република Бугарија, Румен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 201 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 155 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во јули 82,4 отсто од потрошената струја била од домашно производство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: