Власта одбила да нарача и да плати гас од „Макпетрол“ за октомври


ЕСМ, кое всушност го презеде управувањето со БЕГ за снабдување на топлинска енергија, не ги нарачало потребните количини на гас од компанијата „Макпетрол“ за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Телевизија Алфа кажа дека оваа Влада ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Тоа не е план кој што го зборуваат од Владата, тоа е можност кој што го има РЕК Битола кога би била идеална, они велат со три блока ќе работат. Трите блока, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија. Да видиме каде сме, што сме, да ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што е во стечај, „Скопје Север“ прва го вклучи парното во Скопје. 500 домаќинства во Бутел и Чаир добија греење, откако РКЕ испратила известување ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на средбата помеѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски стана јасно дека долго најавуваниот план на ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека РКЕ нема друга опција освен во најкраток рок да ги заврши постапките и да ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ и АДОРА си „подадоа рака“. Непосредно пред стартот на грејната сезона двете страни постигнаа договор за закуп. Од ЕСМ без да прецизираат премногу детали за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта одбила да нарача и да плати гас од „Макпетрол“ за октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: