Спасовски: Четири и пол децении егзистирање на оваа високообразовна институција

Четири и пол децении егзистирање на оваа високообразовна институција, од оваа дистанца, барем за мене, значат: голем самопрегор, истрајност, научно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го посети седиштето на ЕВРОПОЛ во Хаг. Како што објави Спасовски на неговиот фејсбук профил, ова е прва посета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на посетата на Холандија се сретнал и со почесните конзули на Република Северна Македонија, Бено ...
| | веќе видена | слични

– Посетата на Кралството Холандија ја искористив да се сретнам и со почесните конзули на Македонија Бено Фридберг и Игор Тулевски, како одлична можност да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегација од МВР предводена од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на седиштето на Агенцијата на Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Активниот придонес на МВР во изготвувањето на Извештајот за процена за закани од сериозен и организиран криминал во ЕУ – СОКТА, врз чија основа Советот на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 772 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Четири и пол децении егзистирање на оваа високообразовна институција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: