„Брако“ продолжува со инвестиции за модернизација на машинскиот парк – завршена обуката за управување со најсовремената ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка, производството започнува наскоро

4 копии

Повеќедневната практична обукана инженерско - техничкиот тим на „Брако“ му овозможи запознавање и стекнување на потребните знаења и вештини за сите можности ...
| | веќе видена | слични

И по три години постоење, продолжуваме да работиме како да ни е прв ден! Митра е целосно фокусирана на Вас. Секојдневно работиме целосно да одговориме на ...
| | веќе видена | слични

Да се биде конкурентен на пазарот и во чекор со современите текови во едни вакви турбулентни и неизвесни економски времиња, не е нешто што им успева на многу ...
| | веќе видена | слични

Многу често се потценува потребниот напор за подготвување и поставување на бизнисот за е-трговија. Изминатите две години со пандемијата многу компании го ...
| | веќе видена | слични

Брако како најнова инвестиција во машинскиот парк набави најсовремена ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка вредна половина милион евра. Во „Брако“ веќе ја завршија обуката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 294 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Брако“ продолжува со инвестиции за модернизација на машинскиот парк – завршена обуката за управување со најсовремената ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка, производството започнува наскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: