Фунтата закрепна во однос на доларот, еврото зајакна за половина процент


Фунтата се зголеми во однос на доларот денеска, поттикната главно од напорите на инвеститорите да го заработат профитот и растот на приносите на британските ...
| | веќе видена | слични

Еврото слабее, доларот силен: Какви последици ќе има ова за домаќинствата? Александра Спасеска 05.10.2022 / 09:47 Бизнис Федералните резерви на САД агресивно ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон ги известил земјите од ОПЕК + дека намалување на производството во вакви услови нема економска логика. Според неименувани извори, ОПЕК+, кој ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дали да се грижиме за економскиот раст или инфлацијата се чини дека е главната дилема на креаторите на економската политика во регионот. По речиси една ...
| | веќе видена | слични

САД бараат од Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК+) да не презема значителни намалувања на производството, во мигови кога претседателот Џо ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се зголемија, поради очекувањата дека ОПЕК + може да се согласи на големо намалување на производството на сурова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 268 | | | веќе видена

Борис Тот, брат на убиениот ракометар Денис Тот, за чие убиство вчера беа изречени пресуди на тројцата сторители на кривичното дело, пред неколку дена преку ...
сите 92 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фунтата закрепна во однос на доларот, еврото зајакна за половина процент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: