Како ќе функционира Град Скопје? Арсовска испокарана и со власт и со опозиција, претпријатија без директори, Совет без компас


Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако ВМРО-ДПМНЕ води двојно на анкети како што тврди, зошто е тогаш оваа хистерија и харанга кон Ковачевски со лажни вести и непостоечки афери, прашува ...
| | веќе видена | слични

По серијата обвинувања испратени од опозициската ВМРО ДПМНЕ на адреса до лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, вечерва преку социјалните мержи се ...
| | веќе видена | слични

„Нема никакво блиндирање, се работи за систем за евидентирање. Тоа е систем кој нема да дозволи луѓе кои не се присутни на работните места, да можат да бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Згрозени сме од насилниот однос и примитивизмот на Александар Стојкоски,в.д. директор на ЈСП Скопје, кадар на Данела Арсовска, кој во недостаток на аргументи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агресивниот однос и насилието се недолични за директор, функционер, кој е платен со парите на скопјани за да работи во нивен интерес и од тука има обврска за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 160 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ќе функционира Град Скопје? Арсовска испокарана и со власт и со опозиција, претпријатија без директори, Совет без компас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: