Хакери ја уценуваат Австралија, украле податоци на милиони граѓани, барале милион долари за откуп

2 копии

Австралиската полиција ги истражува извештаите дека неименуван хакер ги објавил украдените лични податоци на 10.000 корисници на телекомуникациската компанија ...
| | веќе видена | слични

Хакерите во Русија, припадници на т.н. Националната републиканска армија (НРА) објавија дека „почнале да спроведуваат план за соборување на Владимир Путин“, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Австралиската полиција ја истражува кражбата на лични податоци на 10.000 корисници на телекомуникациската компанија „Оптус“ (Optus), која беше цел на хакерски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хакери ја уценуваат Австралија, украле податоци на милиони граѓани, барале милион долари за откуп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: