ИЗГАСНАТИ СВЕТЛА, ИСКЛУЧЕНИ ПЕЧКИ: Европа се подготвува за зимска енергетска криза

Време зa читање: 8 минути Додека Европа тргнува во зима во енергетската криза, канцелариите стануваат поладни. Спомениците и историските објекти се ...
| | веќе видена | слични

Американските произведувачи на природен течен гас (LNG) значително го зголемиле својот извоз во Европа во септември, и покрај проблемите во некои погони кои ...
| | веќе видена | слични

Главните извршни директори не веруваат дека американската економија би можела да има благо придвижување по серијата историски големи зголемувања на каматните ...
| | веќе видена | слични

Штедење во германските продавници: Затворени врати, изгаснати реклами, намалено парно Александра Спасеска 04.10.2022 / 09:58 Бизнис Трошоците на енергијата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународната агенција за енергија (ИЕА) ја советува ЕУ да штеди со потрошувачката на гас, за да избегне празни складишта и ризик од прекини во снабдувањето ...
| | веќе видена | слични

Не можеме да си дозволиме да седиме и да гледаме како Русија ги користи нашите пазарни институции против нас, чин на здрав разум и суверенитет е да се вклучиме ...
| | веќе видена | слични

Германското здружение за малопродажба (HDE) бара владата да интервенира со привремено ограничување на тарифите и намалување на даноците за електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Над 15.000 германски продавници се соочуваат со банкрот поради зголемените трошоци за енергија. Ова го објави Spiegel, повикувајќи се на Германското здружение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗГАСНАТИ СВЕТЛА, ИСКЛУЧЕНИ ПЕЧКИ: Европа се подготвува за зимска енергетска криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: