Продолжува комисиската расправа за кризната состојба во енергетиката

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

АД ЕСМ и АДОРА постигнаа договор за закуп на топланите во сопственост на АДОРА, кои ќе се користат од страна на АД ЕСМ во процесот на обезбедување парно греење ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) зимава ќе го преземе снабдувањето на потрошувачите од Скопје со топлинска енергија, откако беше ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека РКЕ нема друга опција освен во најкраток рок да ги заврши постапките и да ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ и АДОРА си „подадоа рака“. Непосредно пред стартот на грејната сезона двете страни постигнаа договор за закуп. Од ЕСМ без да прецизираат премногу детали за ...
| | веќе видена | слични

„„Адора Инженеринг“ доби цврсти гаранции дека АД ЕСМ ќе ги купи топланите Исток и Запад и ќе го плати долгот кон компанијата настанат изминатата година по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Премиерот Димитар Ковачевски денеска ја повика собраниската Комисија за надзор на работата над Агенцијата за национална безбедност (АНБ) за случајот ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за бугарската „Vbox7“ повторно го осуди нападот со огнено оружје врз културниот клуб „Цар Борис Трети“ ...
сите 241 | | | веќе видена

Македонија ќе има избори во 2024 година, прво ќе имаме претседателски, а потоа и парламентарни избори. На тие избори ќе се случи истото што се случи и во ...
сите 162 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски ја осуди вчерашната изјава на бугарскиот пратеник и лидер на политичка партија „Преродба“, Костадин Костадинов кој при отворањето ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од ...
сите 218 | | | веќе видена

Полициски службеници од полициската станица Битола, вчера во Битола ги лишиле од слобода битолчаните И.С.(41) и Д.К. (25).Како што информираат од МВР, кај ...
сите 324 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува комисиската расправа за кризната состојба во енергетиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: