Крстајиќ: Не беше лесно да се победи под притисок од 20.000 гледачи

Фудбалската репрезентација на Шпанија е петти фаворит за освојување на титулата на претстојното Светско првенство во Катар. Квотата за Шпанија да биде првак во ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, и понатаму се чуди како останал на клупата на Аѕурите и покрај неуспехот во март против ...
| | веќе видена | слични

Италијанската фудбалска репрезентација со две победи се избори за прво место во својата група и фајнал-фор турнир во Лигата на нации, успех кој сепак е премала ...
| | веќе видена | слични

Македонската А репрезентација не успеа преку Лигата на нации да обезбеди плеј-оф за пласман на Европското првенство 2024 откако го освои третото место во ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација го заврши настапот во Лигата на нации и тоа со трето освоени место во групата 4 од дивизијата Ц во ова натпреварување во ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација го заврши својот натап во „Ц“ зоната од Лигата на нациите. Третото место е премалку за момците коишто пред една година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крстајиќ: Не беше лесно да се победи под притисок од 20.000 гледачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: