БЕГ тврди дека нема ниту обврска ниту пари да ги грее скопјани, Владата уверува дека парно ќе има


Ќе останат ли скопјани со ладни радијатори? На само неколку дена пред стартот на грејната сезона, од БЕГ велат дека ниту имаат можност, ниту законска обврска ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) зимава ќе го преземе снабдувањето на потрошувачите од Скопје со топлинска енергија, откако беше ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека РКЕ нема друга опција освен во најкраток рок да ги заврши постапките и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Адора инженеринг“ денеска информира дека добиле цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ и АДОРА си „подадоа рака“. Непосредно пред стартот на грејната сезона двете страни постигнаа договор за закуп. Од ЕСМ без да прецизираат премногу детали за ...
| | веќе видена | слични

„„Адора Инженеринг“ доби цврсти гаранции дека АД ЕСМ ќе ги купи топланите Исток и Запад и ќе го плати долгот кон компанијата настанат изминатата година по ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) и компанијата „Адора“ на бизнисменот Ванчо Чифлиганец постигнале договор за закуп на топланите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 511 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 392 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 401 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Проверки низ казината во главниот град, но и во угостителските објекти спроведоа полициските екипи во текот на вчерашниот ден. Контролите направени во ноќните ...
сите 213 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕГ тврди дека нема ниту обврска ниту пари да ги грее скопјани, Владата уверува дека парно ќе има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: