БЕГ тврди дека нема ниту обврска ниту пари да ги грее скопјани, Владата уверува дека парно ќе има


Ќе останат ли скопјани со ладни радијатори? На само неколку дена пред стартот на грејната сезона, од БЕГ велат дека ниту имаат можност, ниту законска обврска ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) зимава ќе го преземе снабдувањето на потрошувачите од Скопје со топлинска енергија, откако беше ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека РКЕ нема друга опција освен во најкраток рок да ги заврши постапките и да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Адора инженеринг“ денеска информира дека добиле цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ и АДОРА си „подадоа рака“. Непосредно пред стартот на грејната сезона двете страни постигнаа договор за закуп. Од ЕСМ без да прецизираат премногу детали за ...
| | веќе видена | слични

„„Адора Инженеринг“ доби цврсти гаранции дека АД ЕСМ ќе ги купи топланите Исток и Запад и ќе го плати долгот кон компанијата настанат изминатата година по ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Државната компанија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) и компанијата „Адора“ на бизнисменот Ванчо Чифлиганец постигнале договор за закуп на топланите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 141 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕГ тврди дека нема ниту обврска ниту пари да ги грее скопјани, Владата уверува дека парно ќе има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: