Земјава со помала продуктивност од регионот


2 копии

За разлика од воведувањето санкции против Русија, што ќе доведе до краткорочен пад на поддршката за владејачката Српска напредна партија (СНС) и нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Втората најбројна пратеничка група во Европскиот парламент преку својот официјален Твитер профил се огласи и го осуди потпишувањето на министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната вест од РСЕ дека Европскиот парламент (ЕП) ќе побара од Европската унија (ЕУ) да ги прекине пристапните преговори со Србија додека Србија не ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

САД сметаат дека ниту една земја не треба да ја проширува соработката со Русија додека таа ја продолжува својата агресија врз Украина, објави американскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СЕ ЗАОСТРУВААТ РЕТОРИКАТА И ПРИТИСОКОТ НА ЕУ КОН СРБИЈА Србија се најде на удар на Европската Унија поради документ што го потпишаа шефот на руската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 469 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјава со помала продуктивност од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: