Лавров: Анектираните територии на Украина ќе имаат целосна заштита од Русија


„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Многу Украинци се бесни на Илон Маск поради анкетата што ја објави на својот Твитер профил. Маск предложи план за мир во кој Крим ќе биде руски, а референдуми ...
| | веќе видена | слични

Многу е позитивно што некој како Илон Маск размислува за мирен излез од оваа ситуација, им рекол на новинарите портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски потпиша указ со кој формално ги прогласува изгледите за какви било преговори меѓу Украина и рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воениот аналитичар Маринко Огорец во живо во студио N1 ја анализираше ситуацијата на бојното поле во Украина. Тој коментираше и како ќе реагира Западот доколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Америка и нејзините сојузници ќе ги уништат руските трупи и нивната опрема во Украина и во Црно Море ако рускиот претседател Владимир Путин нареди употреба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Анектираните територии на Украина ќе имаат целосна заштита од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: