Битиќи, Азески и Хоџа на Бизнис форум во Хрватска

10 копии
5 копии

На состанокот е изразена благодарност за навремените и конзистентни политики на Македонија на линија на надворешната политика на ЕУ, во однос на ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска, оствари средба со Таулант Бала, координатор на пратеничката група на Социјалистичката партија на ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска 03.10.2022 година (понеделник), со почеток во 10:00 часот во хотелот Александар Палас, заменик-претседателот на Владата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска оствари средба со директорот на канцеларијата на Европската инвестициска ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на преговорите за членство во Европската унија, како и очекуваното влијание на овој процес врз севкупните прилики во Северна Македонија и Албанија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 453 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи, Азески и Хоџа на Бизнис форум во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: