100 најголеми работодавачи

Порталот Пари во соработка со платформата за бонитетни информации Бизнисмрежа.мк, ги промовираше 100-те најголеми компании во Македонија рангирани според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поединечна добивка од само 30 евра до 130.000 евра лани пријавиле 99 извршители кои работат во земјава, објави порталот , повикувајќи се на податоци од ...
| | веќе видена | слични

Според податоците со кои располага Комората на извршители, а на кои се повикува порталот „ Пари “ известувајќи за оваа тема, минатата година 99 македонски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Речиси 3,4 милиони евра профит направиле лани 99 извршители, колку што ги има во државава, објави порталот „Пари“ повикувајќи се на податоци од Комората на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Пари анализира: Колку пари одат кај работниците, колку задржуваат газдите? Кај десетте најголеми работодавачи во 2021 година, работеле 25.647 работници. ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

100 најголеми работодавачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: