Рецесија и се заканува на Европа поради војната во Украина, предупредува ОЕЦД


Растот на светската економија забавува посилно од очекуваното, а енергетската криза и инфлацијата го зголемуваат ризикот од рецесија во големите економии, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се зголемија, поради очекувањата дека ОПЕК + може да се согласи на големо намалување на производството на сурова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главните извршни директори не веруваат дека американската економија би можела да има благо придвижување по серијата историски големи зголемувања на каматните ...
| | веќе видена | слични

Штедење во германските продавници: Затворени врати, изгаснати реклами, намалено парно Александра Спасеска 04.10.2022 / 09:58 Бизнис Трошоците на енергијата во ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во вторникот цените на акциите пораснаа бидејќи вложувачите беа охрабрени од вчерашниот скок на берзанските индекси на њујоршки Волстрит и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Јапонија и Кореја фрлија милијарди долари на девизниот пазар за да ја поддржат вредноста на нивните соодветни валути во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецесија и се заканува на Европа поради војната во Украина, предупредува ОЕЦД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: