Зеленски: Рускиот нуклеарен напад врз Украина „може да биде реалност


Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска потпиша указ со кој формално ги прогласува за „невозможни” какви било преговори со лидерот на Кремљ Владимир ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Америка и нејзините сојузници ќе ги уништат руските трупи и нивната опрема во Украина и во Црно Море ако рускиот претседател Владимир Путин нареди употреба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Рускиот нуклеарен напад врз Украина „може да биде реалност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: