Почеток на КРАЈОТ НА ПУТИН?


13 копии

Во областа Сахалин на далечниот исток на Русија ќе им бидат поделени пет килограми риба на роднините на мобилизираните. Ова го изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Во Русија е спроведено истражување за одлуките на претседателот Владимир Путин од 29 септември до 1 октомври и во неа учествувале 1.610 испитаници, додека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Воениот комесар на областа Хабаровск во Русија е сменет од функцијата, откако половина од новомобилизираните биле испратени дома, бидејќи не ги исполнувале ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Воениот комесар на руската област Хабаровск, Јуриј Лаикo е сменет од функцијата откако половина од ново мобилизираните мажи биле испратени дома бидејќи не ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Командант на руската област Хабаровск е сменет од функцијата откако половина од мобилизираните мажи биле испратени дома бидејќи не ги исполнувале критериумите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека државјаните на Русија кои се мобилизирани во рамките на делумната мобилизација ја минуваат борбената обука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почеток на КРАЈОТ НА ПУТИН?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: