Од четврток почнува исплатата на септемвриските пензии


5 копии

Само оваа година пензиите за сите 330.000 пензионери СДСМ ги покачи за вкупно 10 отсто. Со исклуизивен пристап, низ дијалог, заедно со пензионерите ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

„СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство што ги предводи, продолжува со вистинска грижа за сите категории граѓани. И во време на светска економска ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно соопштение СДСМ тврди дека Ковачевски ги покачува пензиите, кои оваа година наводно биле поголеми за 10%. Во партиското соопштение се тврди ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Владата на СДСМ предводена од Димитар Ковачевски се грижи за сите пензионери и во услови на криза продолжува покачувањето на пензиите. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) соопшти дека од денеска почнува етапната исплата на пензиите за септември . Подигнувањето на пензиите преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од четврток почнува исплатата на септемвриските пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: