На чиј погреб биле присутни повеќе лидери, на Тито или на кралицата Елизабета?

Оваа недела многу се зборуваше за погребот на кралицата Елизабета Втора, која почина на 8 септември, на 97-годишна возраст, по 70-годишно владеење. Дури и пред ...
| | веќе видена | слични

На него можеме да ја видиме кралицата Камила, со новоизбраниот крал Чарлс Трети, како и принцезата од Велс Кејт Мидлтон, со нејзиниот сопруг принцот Вилијам. ...
| | веќе видена | слични

Една фотографија од кралското семејство ја разбранува светската јавност, кратко по нејзиното објавување.Станува збор портрет објавен на официјалната Инстаграм ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Инстаграм профилите на британското кралско семејство е објавен нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата Камила со принцот и принцезата од Велс, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцот од Велс, Вилијам и неговата сопруга Кетрин – Кејт Мидлтон наследиле „таен“ дом скриен во руралните средини на Велс. Стариот, но простран имот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство ретко се гледаат во костими за капење. Во нивниот случај, тоа значи еднаш на неколку години. Причината се нивните ...
| | веќе видена | слични

„Другите ученици доаѓаат и ѝ велат на Атина: „Дали ти си таа што повеќе не е принцеза?“ – раскажува принцезата Мари. Таа додаде дека нејзините деца сега се во ...
| | веќе видена | слични

По смртта на кралицата Елизабета, многу тајни од Кенсингтонската палатаизлегуваат на виделина. Мистерија која до ден-денес ја интригира јавноста се висечките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На чиј погреб биле присутни повеќе лидери, на Тито или на кралицата Елизабета?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: