Хрватите се истепаа меѓусебно на „Ернст Хапел“, па после ѝ се фрлија и на полицијата (ФОТО)


Хрватска со 3:1 ја победи Австрија, и тоа на стадионот „Ернст Хапел“. Додека Коцкестите доминираа на теренот, нивните навивачи правеа големи проблеми на ...
| | веќе видена | слични

Хаосот кој се случувал околу „Стад де Франс“ пред финалето на Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид придонел двајца повозрасни навивачи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледниот „Лекип“ жестоко ја осуди лошата организација на големото финале во Лигата на шампионите уште на денот кога се одигра мечот меѓу Реал Мадрид и ...
| | веќе видена | слични

Романија убедливо со 4:1 ја победи Босна и Херцеговина во меч кој немаше големо резултатско значење затоа што БиХ уште претходно го имаше обезбедено првото ...
| | веќе видена | слични

Непријатни сцени имаше вчера во Букурешт во натпреварот од Лигата на Нации помеѓу Романија и Босна. На трибините дојде до масовна тепачка помеѓу фановите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 164 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватите се истепаа меѓусебно на „Ернст Хапел“, па после ѝ се фрлија и на полицијата (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: