ЕСМ бара снабдувач за покривање на загубите на струја што се крадат


2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи , во вечерашното гостување на „Телевизија 24“ рече дека во Косово цената на електрична енергија за фирмите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Маја Кадиевска Војновиќ, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во „24 Анализа“ на „ТВ 24“ при што кажа дека економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ работи не само за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи кажа дека во Македонија дури 70.000 фирми се на регулираниот пазар за електрична енергија, тоа значи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гледам колку се пораснати Импут 1, односно сите оние елементи како ѓубрива, енергија и сите трошоци за земјоделецот колку се пораснати во однос на лани и во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
| | веќе видена | слични

„Им се обраќам на граѓаните и им кажувам. Во нашата земја има регистрирани нешто над 71.500 активни субјекти. 70.000 субјекти од нив се на регулираниот пазар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ајде да анализираме со бројки кои што баш ја покажуваат кондицијата на фирмите и дали енергетската криза и трошокот од цена на електрична енергија не ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на „ТВ24“ кажа дека големото поскапување на цената на струјата на компаниите и Јавните претпријатија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Бране Петрушевски пратеник во ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека се согласуваат со Штанмајер дека се што она ја блокира Македонија, особено ...
сите 248 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 293 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ бара снабдувач за покривање на загубите на струја што се крадат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: