Зеленски: По референдумот нема да има преговори со Путин


САД и сојузниците ќе ги уништат сите руски трупи и опрема во Украина, ако рускиот претседател Владимир Путин употреби нуклеарно оружје, предупреди поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник на Владимир Путин за политика, Андреј Иларионов, во разговор за Дојче Веле , вели оти рускиот претседател ја објавил брзата мобилизација, ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на рускиот парламент ги одобри законите за приклучување на четирите окупирани украински територии кон Русија, по референдумите кои Украина и ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на рускиот парламент ги усвои законите за анексија на четири украински региони, три дена откако Владимир Путин ја одобри на свеченоста во Кремљ. ...
| | веќе видена | слични

Откако не успеа да се справи со западното воено единство што ја поддржува Украина, Путин се чини дека е подготвен дипломатски да ја тестира решителноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
сите 66 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: По референдумот нема да има преговори со Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: