Зеленски: По референдумот нема да има преговори со Путин


САД и сојузниците ќе ги уништат сите руски трупи и опрема во Украина, ако рускиот претседател Владимир Путин употреби нуклеарно оружје, предупреди поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник на Владимир Путин за политика, Андреј Иларионов, во разговор за Дојче Веле , вели оти рускиот претседател ја објавил брзата мобилизација, ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на рускиот парламент ги одобри законите за приклучување на четирите окупирани украински територии кон Русија, по референдумите кои Украина и ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на рускиот парламент ги усвои законите за анексија на четири украински региони, три дена откако Владимир Путин ја одобри на свеченоста во Кремљ. ...
| | веќе видена | слични

Откако не успеа да се справи со западното воено единство што ја поддржува Украина, Путин се чини дека е подготвен дипломатски да ја тестира решителноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: По референдумот нема да има преговори со Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: