ЛУКАРЕВСКА: Нашиот потоп е во нашата новокомпонирана простотија, до седмо колено, што би рекол нашиот претходен Претседател


(Колумна на директорката на УЈП и функционерка на СДСМ, Сања Лукаревска) На одбележувањето на 70 годишнината од востоличувањето на Елизабета Втора, во јуни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Инстаграм профилите на британското кралско семејство е објавен нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата Камила со принцот и принцезата од Велс, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцот од Велс, Вилијам и неговата сопруга Кетрин – Кејт Мидлтон наследиле „таен“ дом скриен во руралните средини на Велс. Стариот, но простран имот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство ретко се гледаат во костими за капење. Во нивниот случај, тоа значи еднаш на неколку години. Причината се нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Другите ученици доаѓаат и ѝ велат на Атина: „Дали ти си таа што повеќе не е принцеза?“ – раскажува принцезата Мари. Таа додаде дека нејзините деца сега се во ...
| | веќе видена | слични

Портретот е создаден во Бакингемската палата, ден пред погребот на кралицата Елизабета. „Нивното височество кралот и кралицата со нивното кралско височество, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покајание, „пеглање“ работи, придобивки… Меган Маркл и принцот Хари сакаат да го променат документарецот што го снимија во соработка со Нетфликс и да го ...
| | веќе видена | слични

Од Бекингемската палата информираат дека повеќе од 50.000 писма и пораки со сочувство биле оставени по смртта и погребот на кралицата. Писма пристигнале и ...
| | веќе видена | слични

Смртта на кралицата Елизабета Втора на 96-годишна возраст била предвидена пред неколку векови од францускиот астролог Нострадамус, според книга што ги толкува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛУКАРЕВСКА: Нашиот потоп е во нашата новокомпонирана простотија, до седмо колено, што би рекол нашиот претходен Претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: