Бурата „Фиона“ во Канада однесе куќи, вакво невреме „не е забележано досега“


Електричните водови беа срушени и куќите однесени во океанот од ветрот додека бурата Фиона го зафати источниот брег на Канада. Жена е исчезната откако поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Министерството за одбрана мобилизирало околу 40.000 војници и 200.000 припадници на милицијата. Тајфунот Нору ги корнел крововите од куќите и предизвикал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Виетнамските власти денеска наредија евакуација на дел од населението поради наближувањето на тајфунот „Нору“, што се приближува од насока на Фипипините каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силно невреме со јаки ветрови наречено „Богдан“ од Италија се приближува кон западниот дел на Грција, поради што жителите на три области добија порака од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се очекува ветриштата денеска да достигнат брзина од 183 километри на час, соопшти метеоролошката служба појаснувајќи дека ослабнатиот „Нору“ ќе го зафати ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Невремето „Богдан“ од Италија, денеска се очекува да го зафати западниот дел на Грција, а до жителите на три области беше испратена порака од бројот 112 за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 279 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 274 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Ново продолжение во низата акции што деновиве ги спроведува полицијата за сузбивање на нелегалната трговија со дрога. Утрово нешто пред 7 часот на наплатната ...
сите 137 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кичево во последните 10 години Фатмир Дехари организира прослава од 10-годишното албанско владеење со општина Кичево „10 години ГОРДОСТ“. ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бурата „Фиона“ во Канада однесе куќи, вакво невреме „не е забележано досега“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: