Гацов: Субвенционирањето на придонесите ќе го спречи потенцијалниот одлив на македонски работници во земјите на „Отворен Балкан“ или во ЕУ


Даночниот екперт Павле Гацов е дециден дека Владата не само што треба да продолжи да ги субвенционира придонесите за социјално осигурување по основ на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За само пет години платите на вработените во основното и во средното образование се зголемени за 36 проценти, во споредба со владеењето на ВМРО-ДПМНЕ. Од 2017 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, во Собранието денеска нагласи дека со иницијативата Отворен Балкан се создаваат нови можности за работниците и ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, во одговор на пратеничко прашање од македонското Собрание повика на обединување на сите чинители околу ...
| | веќе видена | слични

Премиерот (Димитар) Ковачевски на седницата за пратенички прашања истакна дека и во услови на незапаметена економска и енергетска криза во мандатот на оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Само во основното и средното образование, како што ветивме и го остваривме зголемувањето од 15 проценти. Ако се земат предвид претходните покачувања во 2018 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, укажа дека е во тек скрининг процесот, по почетокот на преговорите со ЕУ и на денешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скрининг процесот започна. Нашите тимови се во Брисел, каде детално се гледа нашето законодавство преку професионални тимови. Ги повикувам сите општествени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 807 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 211 | | | веќе видена

Хрватска е на добар пат да го повтори успехот од пред четири години кога играше во финалето на Светското првенство, откако Коцкестите сега се пласираа во ...
сите 72 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гацов: Субвенционирањето на придонесите ќе го спречи потенцијалниот одлив на македонски работници во земјите на „Отворен Балкан“ или во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: