Грејната сезона ќе почне навреме, идната недела клучна за набавка на гас и струја од странство


Од Владата велат дека и грејната сезона ќе почне навреме. Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вчера најави дека следната недела е клучна кога би ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ во пресрет на најтешката зима, со одговорни мерки и политики обезбедува стабилно и сигурно снабдување со храна, енергенси, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да бидат спокојни, ќе биде тешка зима, но криза за храна и основни продукти нема да има.   Го зголемуваме домашното производство на храна, со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Дарко Каевски денеска на прес конференција посочи дека партијата се грижи за граѓаните, додека пак ВМРО-ДПМНЕ удира по џебот на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Дарко Каевски денеска ги обелодени мерките што Владата ги презема за заштита на граѓаните и фирмите, во екот на најголемата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Владата предводена од СДСМ, во пресрет на најтешката зима по Втората светска војна обезбеди непречено одвивање на наставниот процес во основните и средните ...
| | веќе видена | слични

Со последните одлуки и мерки за стабилно и сигурно снабдување со струја и енергенси, сите основни и средни училишта се вклучено во регулираниот пазар на ...
| | веќе видена | слични

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 295 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грејната сезона ќе почне навреме, идната недела клучна за набавка на гас и струја од странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: