„Русино Полог“ во тешка финансиска ситуација, се надева на помош од Владата

Општините и јавните претпријатија од Полог, должат околу шест милиони денари на „Русино Полог“. Директорот Бесим Догани, вели дека се доведува во прашање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поефикасната селекција и рециклирање на амбалажниот отпад, беше тема на меѓународната работилница, што се организираше од компанијата „Пакомак“ во Скопје, а на ...
| | веќе видена | слични

Со видео надзор и огради општина Босилово ќе ја штити локалната депонија од несовесните граѓани кои намерно ја потпалуваат и со тоа ги загрозуваат безбедноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини присуствуваше на Балканската работилница за проширена одговорност на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во просек околу 30 проценти од отпадот од пакување, што се пушта на пазарот во земјава се селектира, а за зголемување на овој процент, клучно е да се создаде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во организација на компанијата „Пакомак“ денеска и утре во Скопје ќе се одржи меѓународна работилница, на која ќе се дискутира како до поефикасна селекција и ...
| | веќе видена | слични

На 28 и 29ти септември, Пакомак на едно место ќе ги собере најголемите колективни постапувачи со отпад од пакување од регионот. Регионалните компаниите кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 807 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 211 | | | веќе видена

Хрватска е на добар пат да го повтори успехот од пред четири години кога играше во финалето на Светското првенство, откако Коцкестите сега се пласираа во ...
сите 128 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Русино Полог“ во тешка финансиска ситуација, се надева на помош од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: