Цените на становите во текот на 2021 година пораснаа за 6,1 процент


На светските берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути падна минатата недела, при што еврото се помести од најниското ниво во последните 20 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во услови на изразени инфлациски притисоци централните банки мора да останат фокусирани на својата примарна цел, а тоа е среднорочната ценовна стабилност, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има едно размислување дека каматната стапка доколку сакате да го скршите ‘рбетот на инфлацијата, да се борите против инфлацијата, треба да биде најмалку за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради високата инфлација, Европската централна банка повторно може агресивно да ги зголеми каматните стапки.Индексот на доларот, кој го покажува движењето на ...
| | веќе видена | слични

Оваа состојба на релативно ниски каматни стапки значи дека штедачите плаќаат еден висок инфлациски данок. Ако имате заштедено 1000 денари, за една година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на становите во текот на 2021 година пораснаа за 6,1 процент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: