Силен пад на еврото – сега е далеку под доларот


2 копии

На првиот ден од годишната конференција на нејзината владејачка Конзервативна партија, Трас, која е на власт помалку од еден месец, употреби помек тон додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради високата инфлација, Европската централна банка повторно може агресивно да ги зголеми каматните стапки.Индексот на доларот, кој го покажува движењето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британската премиерка Лиз Трас денеска се обиде да ја смири својата партија и јавноста, изјавувајќи дека требало да стори повеќе за подобро „да го подготви ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Пред една недела, Банката на Англија ги зголеми каматните стапки за релативно скромни половина процентен поен за да се справи со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 140 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен пад на еврото – сега е далеку под доларот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: