Сончево и студено наутро, од понеделник попладне дожд

6 копии
19 копии
6 копии
12 копии

Времето во утринските часови е променливо облачно со слаб локален дожд. Преку денот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во ...
| | веќе видена | слични

Во следиот период не очекуваме некоја сериозна појава на невреме или на интензивни врнежи вели Славчо Поповски за 24 инфо. Значи времето ќе биде претежно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Мароко е eдно од пријатните изненадувања на Светското првенство во Катар, а токму против оваа селекција Македонија би можела да одигра пријателски натпревар. ...
сите 124 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Поповски иззлезе со најнова прогноза за времето што не очекува. Вели дека за снег ќе почекаме. „НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: Во седмицата ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и студено наутро, од понеделник попладне дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: