Незадоволни од откупните цени, земјоделци од Струмичко ги фрлаат пиперките на буниште (ВИДЕО)

Заврши бербата на отворено на пиперката „ајварка“ во Струмичко, а за некои производители заврши и откупот. Незадоволни од откупните цени дел од нив, чекајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Масло за јадење ќе има доволно и цената нема да се менува најмалку до следната пролет, велат од велешка Маслодајна, единствен производител на маслото од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Маслодајна“ ќе го откупи вкупното производство на сончоглед во земјава Александра Спасеска 26.09.2022 / 15:37 Македонија Фабриката за масло „Кристал 1923“ ...
| | веќе видена | слични

Не се најавуваат проблеми во снабдувањето со масло за јадење до следната пролет, ниту покачување на неговата цена. Оваа вест ја објави директорот на велешката ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни од откупните цени, земјоделци во Струмица ги фрлаат пиперките на буниште. Колку вреди земјоделската мака? Прашање кое нема одговор, најмалку од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Хероината од документарниот филм, Атиџе Муратова му подари од својот мед на германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер. - Ако ги сакате пчелите, тие ќе ви ...
сите 245 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Незадоволни од откупните цени, земјоделци од Струмичко ги фрлаат пиперките на буниште (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: