Џо Џојс го нокаутираше Паркер за да стане конкурент за титула во тешка категорија


3 копии

Англискиот боксер, Џо Џојс покажа дека е подготвен за борба за титула во тешка категорија, откако по фуриозни 11 рунди го нокаутираше Џозеф Паркер на мечот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако неколку пати најави дека се повлекува, сега изјави дека сака меч со Ентони Џошуа, кој светот на боречките вештини го чека со години. Фјури го префрли ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Британскиот шампион во тешка категорија во верзијата ВБЦ, Тајсон Фјури , ја информираше јавноста дека нема да има борба со Ентони Џошуа, велејќи дека неговиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џо Џојс го нокаутираше Паркер за да стане конкурент за титула во тешка категорија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: