„Лична карта“ на јавните претпријатија – долгови и број на вработени

Време зa читање: 4 минути Во земјава има 149 јавни прeтпријатија на локално и на централно ниво од различни сектори. Голем дел од нив се потонати во милионски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

АДКОМ, Здружение на даватели на комунални услуги во кое членуваат повеќе од 90 jавни комунални претпријатија, соопшти дека е непријатно изненадено и разочарано ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците состави конкретни мерки за кои смета дека можат да ја ублажат тешката енергетска и економска состојба во државата која се влошува и ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците понуди мерки за ублажување на состојбата во државата. Од партијата ја повикаа Владата навреме да реагира за доброто на граѓаните. Мерките ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатиот период неколку пати дававме предлози кои понекогаш беа одбиени, а понекогаш прифатени со задоцнување, но ја повикуваме Владата барем навреме да ...
| | веќе видена | слични

Општините најмногу се „потпираат“ на парите што им ги дава Владата по основ на дотации-трансфери, а најголем дел од општинските буџети ги трошат за плати, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Бране Петрушевски пратеник во ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека се согласуваат со Штанмајер дека се што она ја блокира Македонија, особено ...
сите 247 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 294 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лична карта“ на јавните претпријатија – долгови и број на вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: