Германија сака заеднички став на ЕУ за Русите кои бегаат од мобилизација


4 копии

Британското Министерство за одбрана го нарече повлекувањето на Русија од украинскиот град Лиман „значително политичко назадување“.Во своето секојдневно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради регрутирањето што го најави Владимир ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Руската Република Дагестан, судејќи по вчера објавената видеоснимка, бил бесен на руските офицери задолжени за мобилизација кои се возеле низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само што поминал шест дена на пат, од кои повеќето чекал во ред за да ја помине границата. Тој е еден од стотиците илјади Руси кои го прават напорниот пат за ...
| | веќе видена | слични

Украинските разузнавачи споделија со „Њујорк Тајмс“ комуникација на руски војници во која тие ја опишуваат армијата во неред. „Путин е будала. Тој сака да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 338 | | | веќе видена

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
сите 589 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија сака заеднички став на ЕУ за Русите кои бегаат од мобилизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: