Германија сака заеднички став на ЕУ за Русите кои бегаат од мобилизација


4 копии

Британското Министерство за одбрана го нарече повлекувањето на Русија од украинскиот град Лиман „значително политичко назадување“.Во своето секојдневно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради регрутирањето што го најави Владимир ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Руската Република Дагестан, судејќи по вчера објавената видеоснимка, бил бесен на руските офицери задолжени за мобилизација кои се возеле низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само што поминал шест дена на пат, од кои повеќето чекал во ред за да ја помине границата. Тој е еден од стотиците илјади Руси кои го прават напорниот пат за ...
| | веќе видена | слични

Украинските разузнавачи споделија со „Њујорк Тајмс“ комуникација на руски војници во која тие ја опишуваат армијата во неред. „Путин е будала. Тој сака да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 572 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 601 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија сака заеднички став на ЕУ за Русите кои бегаат од мобилизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: