Втор ден референдум за припојување кон Русија


Рускиот претседател Владимир Путин во петокот ги потпиша указите за влегувањето во составот на Руската Федерација на четирите украински региони Доњецк, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Земјите од Европската Унија почнаа да ги покануваат руските амбасадори на консултации, како дел од координиран одговор на руската анексија на украински ...
| | веќе видена | слични

Новите санкции се насочени кон поединци за кои австралиската влада вели дека го кршат меѓународното право за да ги легитимизираат руските акции во Украина ...
| | веќе видена | слични

Земјите членки на Европската унија во неделата ги повикуваа руските амбасадори на консултации во рамките на координираната реакција на присоединувањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
| | веќе видена | слични

Членките на Европската унија почнаа да ги повикуваат на кординиран разговор руските амбасадори во нивните престолнини по анексијата на Русија на четирите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
сите 263 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 213 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во „Да си кажеме“ на Телма одговараше за идната политичка кариера и смета дека зад движењето стојат разочараните ...
сите 58 | | | веќе видена

Најдобриот фудбалер на светот во мај потпишал договор со Саудијците, па затоа Аргентина ги пушти да ги победат на првиот натпревар во нивната група на ...
сите 141 | | | веќе видена

„Буџетот за 2023 година кој е во собраниски процедура е развоен и е одговор на последиците од енергетската и економската криза. Во него, за нови мерки за помош ...
сите 178 | | | веќе видена

АД ЕСМ денеска соопшти дека навреме ја исполниле обврската за снабдување со поевтина електрична енергија на прехранбената индустрија за основните намирници, на ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден референдум за припојување кон Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: