ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме за заштита на државните интереси


10 копии

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки денеска преку прес конференција го повика премиерот Димитар Ковачевски доброволно да дозволи неговата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник на денешната прес конференција запрашан дали имаат индиции за други високи функционери од извршната власта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дезертерската СДС очигледно се во паника после обелоденувањето на скандалот со трајната неспособност на Ковачевски. Секој ден се повеќе и повеќе се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како на дете во ран детски развој СДС му напишаа упатства како да се однесува на говорница, а потоа и сам призна дека е неспособен. Ова е соопштение испратено ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Дезертерот Ковачевски веќе не знае што и како зборува. Колку повеќе јавноста се интересира за тоа како го одбегнал воениот рок со дијагноза трајно неспособен, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

И неговата сопствена СДС го третира својот лидер Ковачевски за трајно неспособен, му напишале реакција и во загради како да мавта со рацете, ова денеска преку ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Дезертерот Ковачевски кукавички бега од одговори и одговорност. Тој треба да каже едноставно дали лажел за да избегне служење воен рок, или е точна дијагнозата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДС призна вмешаност на чичкото на дезертерот Ковачевски, во неговото дезертирање од АРМ. Дезертерот Ковачевски не служел војска поради дијагноза трајно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 452 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 417 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме за заштита на државните интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: