Големиот победник на енергетската криза во Европа: АМЕРИКАНСКАТА ЕКОНОМИЈА

Високите цени на природниот гас ги принудуваат европските производители да се преселат во САДПогодени од вртоглавото зголемување на цените на плинот, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Сопствените научници за податоци на Илон Маск не успеаја да пронајдат многу „ботови“ на Твитер, и секако далеку под јавните проценки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Боинг и неговиот поранешен извршен директор Денис Мујленбург се согласија да платат високи казни за да ги подмират обвиненијата од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 335 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 60 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 251 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 143 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големиот победник на енергетската криза во Европа: АМЕРИКАНСКАТА ЕКОНОМИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: