Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британското Министерство за одбрана го нарече повлекувањето на Русија од украинскиот град Лиман „значително политичко назадување“.Во своето секојдневно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика припадниците на малцинствата низ Русија да се спротивстават на обидите за мобилизација, порачувајќи им ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски, за разлика од Украина каде се мобилизираат припадниците на сите етнички заедници па и Русите, ги повика припадниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само што поминал шест дена на пат, од кои повеќето чекал во ред за да ја помине границата. Тој е еден од стотиците илјади Руси кои го прават напорниот пат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските разузнавачи споделија со „Њујорк Тајмс“ комуникација на руски војници во која тие ја опишуваат армијата во неред. „Путин е будала. Тој сака да го ...
| | веќе видена | слични

Рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин падна за пет процентни поени во споредба со последното објавено истражување, што е втор најголем пад на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Лага“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: