СДСМ: Новиот скок на просечната плата за 11,5 отсто покажува дека даваат резултати политиките на Владата која ние ја предводиме


Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат, се истакнува во денешното соопштение од владејачкиот СДСМ кое го објавуваме во целост: ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот светски онлајн трговец Амазон ги зголемува платите на час за работниците во испорака и магацин од 18 долари на повеќе од 19 долари на час со цел да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

„СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство што ги предводи, продолжува со вистинска грижа за сите категории граѓани. И во време на светска економска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британските железници денеска се речиси во целосен застој поради штрајкот на синдикатите, бидејќи вработените бараат зголемување на платите поради инфлацијата. ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно соопштение СДСМ тврди дека Ковачевски ги покачува пензиите, кои оваа година наводно биле поголеми за 10%. Во партиското соопштение се тврди ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Владата на СДСМ предводена од Димитар Ковачевски се грижи за сите пензионери и во услови на криза продолжува покачувањето на пензиите. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) соопшти дека од денеска почнува етапната исплата на пензиите за септември . Подигнувањето на пензиите преку ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, во Собранието денеска нагласи дека со иницијативата Отворен Балкан се создаваат нови можности за работниците и ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 54 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 51 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 289 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Новиот скок на просечната плата за 11,5 отсто покажува дека даваат резултати политиките на Владата која ние ја предводиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: