Институтот за ориз утврди производна цена од 27 денари за килограм арпа, ќе се утврдува откупната цена


Институтот за ориз од Кочани при Земјоделскиот факултет во Скопје утврдил дека реалните трошоци за производство на килограм арпа изнесуваат 27 денари. Во оваа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Безуспешни се обидите на Трајан Димковски и СДС да го одвлечат вниманието од реалните проблеми со кои се соочуваат земјоделците откако СДС е на власт. Имено, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во време на најголема светска економска и енергетска криза, Владата и институции предводени од СДСМ продолжуваат со конкретна грижа за сите граѓани. Посветени ...
| | веќе видена | слични

Цветан Трипуновски, претседател на комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство при ВМРО-ДПМНЕ кажа дека се безуспешни обидите на Трајан Димковски и ...
| | веќе видена | слични

Посветени сме на инвестиции во земјоделството со цел зголемување и поголема конкурентност на домашното земјоделско производство.  Започна распределбата на ...
| | веќе видена | слични

Денеска од Прилеп започна распределбата на картичките за зелена нафта за земјоделците. На ниво на држава ќе бидат распределени околу 50.000 вакви картички, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со симболично доделување на картичките за „зелена нафта” на земјоделци во прилепските села Мало Коњари и Кадино Село, официјално започна исплатата на ...
| | веќе видена | слични

Oпозицијата со предлог за 300 милиони евра заштеда при снабдување со енергенти По објавата на премиерот Димитар Ковачевски за плановите на Владата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институтот за ориз утврди производна цена од 27 денари за килограм арпа, ќе се утврдува откупната цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: