Каде ИСЧЕЗНА руското ВОЗДУХОПЛОВСТВО?


8 копии

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите денови Запад покажа непоколеблива одлучност наспроти заканите од првите луѓе во Кремљ за нуклеарен удар во случај на напад на „руските“ територии ...
| | веќе видена | слични

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гувернерот на регионот Доњецк во источна Украина вели дека шансите Русија да изврши нуклеарен напад може да се зголемат доколку Владимир Путин лажно прогласи ...
| | веќе видена | слични

Полина Прокофева се врати во Русија само еден ден откако претседателот Владимир Путин испрати руски тенкови во соседна Украина и ја започна најголемата војна ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се испишува историјата на војната во Украина, Валериј Залужни веројатно ќе заземе истакната улога, пишува TIME во сторијата за украинскиот генерал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 392 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 76 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде ИСЧЕЗНА руското ВОЗДУХОПЛОВСТВО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: