Дали е можно? Во својот последен меч Федерер одигра поен каков што не е виден досега (ВИДЕО)

Роџер Федерер заедно со Рафаел Надал во игра на двојки го игра својот последен натпревар во професионалната кариера. За противник оваа неверојатна двојка го ...
| | веќе видена | слични

Доминик Тим пред некое време беше меѓу најдобрите тенисери на светот, па дури и дојде до првиот грен слем пехар во кариерата и тоа на Ју-Ес Опен во Њујорк ...
| | веќе видена | слични

Со елиминацијата на Каспер Руд во четвртфиналето на турнирот во Сеул (изгуби денес од Јапонецот Нишиоко) стана јасно дека Рафаел Надал ќе го престигне на АТП ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Норвежанецот Каспер Руд во четвртфиналето го заврши учеството на АТП турнирот во Сеул. Во моментов светскиот број 2, доживеа шокантна елиминација од Јапонецот ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер изминатиот викенд мина емотивни три дена во Лондон и се прости од играта која најмногу ја сака и го направи она што е денеска, но сепак и самиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали е можно? Во својот последен меч Федерер одигра поен каков што не е виден досега (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: